1. Ajan: Spy

  Ajan: Spy

  1080P Türkçe Dublaj

  Komedi ve aksiyon unsurlarını içinde barındıran bir film mi arıyorsunuz? Bu filmde hem gülmek hem de heyecanlanmak mı istiyorsunuz? O zaman Ajan filmi tam size uygun bir seçenek olacaktır. Ajan: Spy Türkçe Dublajlı seçeneği ile ülkemizde 12 Haziran 2015 tarihinde vizyona girmiştir ve 2 saat sürmektedir. Toplam olarak 87 ülkede vizyona giren film komedi unsurlarını çok iyi kullanması nedeniyle popüler yapımlar arasında yerini almıştır. Filmin yapım için bütçesi 65 milyon dolar olurken gişelerden yaklaşık 235 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Yayınlandığı zaman en iyi gişe hasılatı yapan filmler arasında 4. sırayı almıştır. İlk üç sırada Mad Max: Fury Road, Tomorrowland ve Pitch Perfect 2 gibi filmler bulunmaktaydı. Orijinal adı Spy olan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Paul Feig üstlenmiştir. Ajan filmi oyuncuları bakımından da dikkat çekmiştir.

  Ajan: Spy Başrol Oyuncuları

  • Melissa McCarthy - Susan Cooper

  • Jason Statham - Rick Ford

  • Rose Byrne - Rayna Boyanov

  • Jud Law - Bradley Fine

  • Miranda Hart - Nancy B. Artingstall

  • Bobby Cannavale - Sergio De Luca

  • Allison Janney - Elaine Crocker


  Filmin ilk duyurusu 19 Haziran 2013 tarihinde yapılmıştı ve filmin vizyon tarihinin 2015 yılında olacağı ise 12 Kasım 2013 tarihinde açıklanmıştır. Filmin çekimleri Macaristan, İtalya ve Fransa'da yapılmıştır. Aslında filme ilk olarak Susan Cooper ismi konulmuştur fakat 28 Mart 2014 tarihinde filmin ismi Ajan olarak değiştirilmiştir.

  Ajan, iki tanesi Golden Globes olmak üzere toplam 27 ödüle aday olmuştur ve bu ödüllerden 6 tanesini kazanmıştır. Kazandığı ödüller: Empire Awards (En İyi Komedi Filmi), Golden Trailer Awards (En İyi Komedi Filmi Reklamı), International Online Cinema Awards (En İyi Oyuncu Kadrosu), Online Film & Television Association (En İyi Giriş Sahnesi), Utah Film Critics Association Awards (En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu) ve Yoga Awards (En Kötü Kadın Oyuncu) ödülleridir.

  Filmin müziklerinde Mika, Inna, Serebro, Iggy Azalea, 50 Cent, Verka Serduchka ve Ida Maria gibi sanatçılara ait şarkılar kullanılmıştır.

  En Eğlenceli Kadın Ajan ile Tanışın

  Ajan: Spy konusu bakımından izleyicilerini güldüren unsurları barındıran bir filmdir. Susan Cooper bir CIA ajanıdır. Kendisi 40 yaşındadır ve ortağı Bradley Fine ile çalışmaktadır. Susan'ın işi aslında saha ajanlarına ofisten destek vermektir. Bir analist olan Susan, Bradley'e onu bekleyen tehlikeleri haber vermekle yükümlüdür. Fakat, bir gün kurumun iki gözde ajanı Bradley Fine ile Rick Ford ifşa olur. Bunun üzerine artık düşmanların biilmediği birinin sahaya sürülmesi gerekmektedir. İşte artık Susan Cooper'ın sahaya çıkma vakti gelmiştir. Susan'a bu saha görevinde arkadaşı Nancy yardım edecektir. Bununla beraber Susan ile Rick Ford da beraber çalışma imkanı bulacaktır. Susan'ın özellikle Rick Ford ile yaşadığı komik maceralara bir göz atın. Bakalım Susan Cooper istenildiği gibi bir ajan olabilecek midir? Artık saha ajan olarak çalışmaya başlayabilecek mi?

  Film boyunca The Sound of Music, Star Wars, Cinnet, Kumsaldaki Şarkı, Yüz Yüze, Kung Fury ve Tetikçi gibi filmlere gönderme yapılmıştır. Bununla beraber filmde bulundukları coğrafyaya özel konuk şarkıcılar da bulunmaktadır. Filmin müziklerinde de bu şarkıcılara ait parçalar kullanılmıştır.

  Ajan: Spy izleyicilerini güldürmeyi başarmış bir komedi ve aksiyon filmidir. Paul Feig, Ajan: Spy 2 senaryosunun da hazır olduğunu fakat henüz bir yapımcı bulamadıklarını belirtmiştir. Yapımcı bulunduktan sonra film çekimlerine başlanılacaktır.
  Ajan: Spy 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  9.0
  ( Toplam 1 oy )

      6.8   280

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.