1. Ay Işığı: Moonlight

  Ay Işığı: Moonlight

  1080P Türkçe Dublaj

  Film, ismi itibari ile, pek çok vampir temalı film ile karıştırılsa da aslında çok farklı bir konseptte, farklı bir filmdir. 16 Şubat 2017 tarihi itibari ile vizyona girmiş olan film, Ay Işığı 1080p izleyenleri, 1 saat 51 dakika boyunca ekran karşısındaki koltuklara hapseder. Film, türü itibari ile bir dram filmidir ve işlediği konsept ile klişelerin dışına çıktığını, Moonlight HD full izleyenler fark edeceklerdir.

  Ay Işığı-Moonlight Filminin Özeti

  Hayat, eğer tuhaf insanlarla dolu bir mahallede doğmuşsanız normale göre daha zordur. Eğer Miami’de tuhaf insanlarla dolu bir mahallede doğmuş bir siyahi iseniz, o zaman belki daha da zordur. Moonlight, işte, Chiron’un hayat hikayesini konu alan çarpıcı bir dram filmi. Ay Işığı konusunda, Chiron’un hayat üçgeni, yalnızca siyah olmasının getirdiği ön yargılardan ibaret değil. Aynı zamanda aşk hayatı da, arkadaş ilişkileri de, annesiyle olan problemleri de çok zor oluyor. Filmde Chiron’un hayatından kesitler gösterilerek seyirci, olayların içine çekiliyor. Uyuşturucu satıcısı olan Juan adında bir arkadaş, önceleri güzel başlayan fakat sonra faicaya dönen bir ilişki, sorunlu ve çocuğunu kullanan bir anne. Problemler ile boğuşan Chiron’un hayatı gerçekten çok mu kötü yoksa her şey yalnızca olması gerektiği gibi mi ilerliyor. Seyirciler, Moonlight 720p izlemeden bu soruyu cevaplayamayacaklar. Filme adını veren konu ise, filmin bir sahnesinde Chiron’un üzerine yansıyan mavi bir ay ışığıdır ve Chiron adeta o ışık altında günahlarından arınmaktadır.

  Ay Işığı-Moonlight Filminin Oyuncu Kadrosu

  Bu başarılı dram filminin yönetmen koltuğunda, Barry Jenkins oturur. Filmin oyuncu kadrosu da usta isimlerden oluşur. Küçük Chiron rolünü, Alex R. Hibbert başarıyla canlandırır. Yetişkin Chiron rolünü oynayan isim ise, Ashton Sanders’tir. Chiron’un ilerleyen zamanlarda bir uyuşturucu satıcısına dönüştüğü halini, Trevante Rhodes canlandırır. Diğer önemli isimler ise, Juan rolü ile, Mahershala Ali, Teresa rolü ile, Janelle Monae, Chiron’un annesi olan Paula rolü ile, Naomie Harris, Kevin rolü ile, Andre Holland, Kevin’ın çocukluğu rolü ile, Jaden Piner’dir. Film senaristliği yine Jenkins’e aittir. Filmin müziklerini besteleyen isim, Nichola Britell’dir. Film yapımcıları arasında, Adele Romanski, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Andrew Hevia yer alır. Moonlight Türkçe dublajlı izlemek isteyenler için filmin yapımcı firması, A24, dağıtım firması, Bir Film’dir.

  Ay Işığı-Moonlight Filmi Eleştirisi

  Moonlight, döneminde ciddi anlamda çarpıcı bir çıkış yaptı ve 89. Oscar ödüllerinde en iyi film ödülünü kazanmaya layık görüldü. Ay Işığı altyazılı izlemek isteyenler azımsanmayacak derecede fazla. Ay Işığı Moonlight, izleyenlerin oylarıyla, IMDb puanı 10 üzerinden 8.2. Filmin yönetmenliğini üstlenen isim de etnik kökeni itibari ile bir siyah. İnsanların empati kurabilecekleri, kimi zaman kendilerini buldukları sahnelerle dolu olan, gerçek bir dram filmidir Moonlight. Klişelerden uzak durarak, dram metaforunu yalnızca aşk üzerinden yaratmaz, seyircileri hayatın gerçekleriyle yüzleştirir. Süslenmiş cümlelerle dolu sahneleri barındırmaz. Moonlight tek part izleyenler, kimi sahnede gözyaşlarını tutamayacaklar.

  Ay Işığı-Moonlight Filmi Hakkında

  Ay Işığı Türkçe dublaj full izleyenlerin yorumlarına göre, filmde konu olan çocuk, siyah olması itibari ile mi yoksa yalnızca şans eseri mi böyle bir hayata sürükleniyor, senaryodan çıkarmak mümkün değil. Yönetmen belki de biraz, siyah insanların er ya da geç uyuşturucu satıcısı oldukları klişe önyargısına, ironik bir gönderme yapıyor. Çoğu Amerikan dizilerinde de espri olarak konuşulan, bir siyahın alkolik ya da uyuşturucu satıcısı olması gerekliliği önyargısına yine bir Hollywood kurgusuyla gönderme yapılması, ayrı bir ironidir. Kötü alışkanlıkları olan bir anne, bir çocuğun hayatını ne derece berbat edebilir, film aynı zamanda bunu da gözler önüne seriyor. Moonlight izleyenler, çocuk Chiron’un ay ışığı ile yıkanma sahnesinde muhakkak duygu dolu dakikalar yaşayacaklardır.
  Ay Işığı: Moonlight 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  9.0
  ( Toplam 1 oy )

      7.3   318

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle