1. Başlangıç: Inception

  Başlangıç: Inception

  1080P Türkçe Dublaj

  Hiç size rüyanız aracılığıyla sırlarınızı çalabilen birilerinin olduğu söylenmiş miydi? Rüya içinde rüya kavramının tekrar yazıldığı Inception konusu ile 2010 yılına damga vurmuştur ve şu anda bile en beğenilen filmler arasında yerini korumaktadır. Film ülkemizde Başlangıç ismiyle yayınlanmıştır. Başlangıç: Inception Türkçe dublajlı seçeneği ile ülkemizde 30 Temmuz 2010 tarihinde vizyona girmiştir ve 2 saat 28 dakika sürmektedir. Film toplam olarak 72 ülkede vizyona girmiştir ve iyi bir gişe başarısı elde etmiştir. 160 milyon dolar bütçe ile yapılan film gişelerden yaklaşık olarak 830 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Bu hasılat ile şu an dünya genelinde en çok hasılat elde eden 67. film olmuştur. Film ekibi ise rekorlara doymayan profesyonellerden oluşmaktadır. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Yıldızlararası, Akıl Defteri, Prestij, Dunkirk filmleri ile Batman serisinden tanıdığımı Christopher Nolan üstlenmiştir. Inception oyuncuları da herkes tarafından beğenilen oyunculardan oluşmaktadır.

  Başlangıç: Inception Başrol Oyuncuları

  • Leonardo DiCaprio - Dom Cobb

  • Joseph Gordon Levitt - Arthur

  • Ellen Page - Ariadne

  • Tom Hardy - Eames

  • Ken Watanabe - Saito

  • Dileep Rao - Yusuf

  • Cillian Murphy - Robert Michael Fischer


  Filmin çekimlerine 19 Haziran 2009 yılında başlanılmıştır. Çekim yeri olarak Japonya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Fas ve İngiltere gibi ülkeler kullanılmıştır. Filmin müzikleri ise Hans Zimmer tarafından yapılmıştır. Ayrıca filmde Amira Saqati'nin seslendirmiş olduğu Aboun Salehun şarkısı ile Edith Piaf'ın Non, Je Ne Regrette Rien şarkısı da kullanılmıştır.

  Inception filmi toplam olarak 204 ödüle aday olmuştu ve bunlardan 4 tanesi Oscar olmak üzere 152 ödülü kazanmıştır. Kazanılan Oscar ödülleri: En İyi Görsel Efekt, En İyi Ses, En İyi Ses Düzenlemesi ve En İyi Sinematografi ödülleridir. Bunun dışında BAFTA Awards, Screen Actors Guild Awards, Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, AFI Awards, ASCAP Film and Television Music Awards, Awards Circuit Community Awards, Broadcast Film Critics Association Awards, CinEuphoria Awards, Empire Awards ve daha birçok törenden ödül kazanmıştır. Başarılarıyla kendinden söz ettiren film birçok eletirmen tarafından mutlaka izlenilmesi gereken 10 filmden biri olarak nitelendirilmiştir.

  Inception filmi birçok şarkıda da bahsedilen filmlerden biri olmuştur.  Common -  Blue Sky, N.E.R.D - Hypnotize U, XV The Kick, The Black Eyed Pea - Just Can’t Get Enough, Lil Wayne - 6 Foot 7 Foot, Jennifer Lopez - On the Floor ve B.o.B - Strange Clouds şarkılarında Inception filmine göndermeler bulunmaktadır.

  Sonunun Anlaşılmadığı Film

  Başlangıç: Inception konusu gereği oldukça ilgi çekmiş bir yapım olmuştur. Filmde Dom Cobb adlı karakter ortağı Arthur ile beraber hırsızlık yapmaktadır. Ancak bu hırsızlık bilinen hırsızlıktan farklıdır. Dom, insanların rüyasına girip onlardan sırlarını çalmaktadır. Dom bu yüzden suç dünyasında aranan biri olmuştur ve bu da doğal olarak özel hayatındaki her şeyin feda edilmesini sağlamıştır. Dom'a son bir şans verilecektir. Bu sefer ondan rüyadan bir şeyi çalması değil rüyaya bir şeyi koyması istenmektedir. Acaba Dom bu durumu başarıp istediği hayata kavuşacak mıdır?

  Inception filminde Yurttaş Kane, James Bond, Şeytan Çıkarma, Akira, Takip, Gizemli Şehir, Hücre, Sıkıysa Yakala, Paprika, Batman Başlıyor, Batman: Kara Şövalye ve Zindan Adası gibi filmlere göndermeler yapılmaktadır.

  Başlangıç: Inception izleyenlerinden tam not alan bir bilim kurgu ve aksiyon filmidir. Bununla beraber birçok kişiden "Inception filminin sonunu anlamadım" yorumunu da görebilirsiniz. Acaba sonunda ne olmaktadır?
  5.0
  ( Toplam 0 oy )

      8.2   252

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.