1. Esaretin Bedeli: The Shawshank Redemption

  Esaretin Bedeli: The Shawshank Redemption

  1080P Türkçe Dublaj

  Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption 1994 filmi üzerinden uzun zamanlar geçmiş olmasına rağmen hala sinema severler tarafından tekrar tekrar izlenen filmlerden bir tanesidir. Bu film çıktığı seneden bu yana kült filmler arasında yer almaktadır. Filmin vizyon tarihi tam olarak bilinmiyor. Film tam olarak 2 s 20 dk sürüyor. Esaretin Bedeli Türkçe dublajlı izleyenlerin de bildiği üzere film bir dram filmi olarak tanımlanıyor. Filmin yapımının bir ABD yapımı olduğu ve sahnelerinin de ABD ülkesinde çekildiği biliniyor.

  Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption 1994 Filminin Konusu Nedir?

  Esaretin Bedeli 720p izleyenlerin bildiği üzere film bir dram filmi konusunu ise iki tane mahkumun parmaklıklar arkasından kurtulmak için verdiği mücadeleden alıyor. Filmin baş rolünde Andy Dufresne adı verilen karakter oynuyor. Bu kişi genç ve başarılı bir banker olarak karşımıza çıkıyor. Dufresne, filmde hem karısını hem de çocuğunu öldürmek ile suçlanarak ömür boyu hapis cezası almıştır. The Shawshank Redemption 1994 alt yazılı izleyenler bilir, bu hapishanede dayak var, işkence ve tecavüz gibi ne ararsanız var fakat Andy umudunu hiçbir zaman kayıp etmemektedir.

  Andy Dufresne Özgür Bir Yaşamın Olabileceğine İnanıyor

  Esaretin Bedeli yorumlarına baktığımız zaman filmi de zaten Andy’nin bu inanışa sahip olması etkileyici kılıyor. Son derece iyimser olan bu kişilik kısa sürede hapishanede yer alan diğer insanlara da bu umut dolu bakış açısını aşılayacaktır. Bununla beraber Andy hapishanede bulunan kişilere hapishanede olmalarına rağmen özgür olabileceklerini hatırlatır nitelikte dersler verecektir. Tüm bunlar olurken Andy’e bir de bir yol arkadaşı eklenecektir. Anlatılanları beğendiyseniz Esaretin Bedeli Izle Türkçe dublaj 720p izlemenizi öneriyoruz.

  Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption 1994 Filminin Yönetmen Koltuğunda Kim Var?

  The Shawshank Redemption 1994 Türkçe dublaj full izleyenlerin de bildiği üzere filmin yönetmenliği usta yönetmen Ardeth Bey’dir. Yönetmenin asıl adı ise Frank Arpad Darabont. Dabaront 25 yıllık bir kariyere sahip ve kariyerine 19 tane film ve diziyi sığdırmayı başarmış. Altına imzasını attığı filmler ve diziler de tıpkı Esaretin Bedeli konusu gibi çok sevilmiş. Bu filmler ve diziler arasında en sevilenler arasında Godzilla, Mob City, The Walking Dead, 100 Porsches and Me, The Shield ve son olarak Öldüren Sis yer alıyor. Bu filmleri izleyip seven kişilere The Shawshank Redemption 1994 1080p izlemelerini tavsiye ediyoruz.

  Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption 1994 Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

  Esaretin Bedeli 1080p izlemek isteyenler kendilerini efsanevi ve son derece gerçekçi oyunculuklara hazır etsinler. Çünkü bu filmin oyuncuları tam 7 dalda Oscar almaya aday gösterilecek kadar iyi bir oyunculuk sergilemeyi başarmışlar. Stephen King uyarlaması olan bu filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins baş rolü paylaşıyorlar. Bu oyunculara ek olarak:

  • Warden Norton rolü ile Bob Gunton,

  • Heywood rolü ile William Sadler,

  • Captain Hadley rolü ile Clancy Brown,

  • Tommy Williams rolü ile Gil Bellows,

  • Bogs Diamond rolü ile de Mark Rolston karşımıza çıkıyor.


  Esaretin Bedeli direk izleyerek tam 7 dalda Oscar ödülüne aday olmayı başarmış bu filmin efsanevi oyunculuklarını seyredebilirsiniz. Bu ödül hem Esaretin Bedeli oyuncuları hem de filmin kamera açıları, çekiş tarzı, konuyu ele alış tarzı, efektleri ve daha diğer pek çok farklı etmen sayesinde hak edilmiş.
  Esaretin Bedeli: The Shawshank Redemption 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  9.0
  ( Toplam 1 oy )

      8.6   406

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.