1. Evde Curcuna: Parental Guidance

  Evde Curcuna: Parental Guidance

  1080P Türkçe Dublaj

  Evde Curcuna, orijinal adıyla Parental Guidance filmi 2012 yılında yayınlanan bir komedi filmidir. Film Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır. Film Türkiye'de vizyona girmemiş olsa da Evde Curcuna: Parental Guidance Türkçe dublajlı seçeneği ile DVD olarak yayınlanmıştır. Film toplam olarak 54 ülkede vizyona girmiştir ve toplam olarak 1 saat 45 dakika sürmektedir. İlk olarak 25 Aralık 2012 tarihinde Kanada'da vizyona girmiştir. Film DVD olarak ise 26 Mart 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Evde Curcuna konusu bakımından dikkat çekmiş ve güldüren yapımlardan biri olmuştur. Filmin yönetmenliğini özellikle She's the Man filminden hatırladığımız Andy Fickman yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Lisa Addario ile Joe Syrcause yazmıştır.

  Evde Curcuna filminin yapımında 25 milyon dolarlık bir bütçe kullanılmıştır. Film 120 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiştir. İlk haftasında Amerika Birleşik Devletleri'nde 15 milyon dolarlık gişe hasılatı sağlamıştır. Vizyondan kalkana kadar Amerika Birleşik Devletinde toplam olarak 77 milyon dolar gişe hasılatı sağlanmış olundu. Evde Curcuna toplam olarak 4 ödüle aday olmuştur ve bunlardan 1 tanesini kazanmıştır. Kazanılan ödül: ASCAP Film and Television Music Awards'taki En İyi Gişe Filmi ödülüdür. Aday olunan diğer üç ödül ise Young Artist Awards törenindendir. Bu ödüle 3 çocuk oyuncu aday olmuştur. Evde Curcuna oyuncuları da komedi sektöründe bilinen isimlerden oluşmaktadır.

  Evde Curcuna: Parental Guidance Başrol Oyuncuları

  • Billy Crystal - Artie Decker

  • Bette Midler - Diane Decker

  • Marisa Tomei - Alice Decker Simmons

  • Tom Everett Scott - Phil Simmons

  • Bailee Madison - Harper Simmons

  • Joshua Rush - Turner Simmons

  • Kyle Harrison Breikopf - Barker Simmons

  • Gedde Watanabe - Bay Cheng

  • Rhoda Griffs - Doktor Schveer

  • Jennifer Cyrstal Foley - Cassandra

  • Tony Hawk

  • Steve Levy

  • Linda Cohn


  Filmin çekimlerine 9 Aralık 2011 başlanılmıştır. Çekim yeri olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Johns Creek, Fresno ve Atlanda gibi alanlar kullanılmıştır. Ayrıca filmin prodüktörlüğünü de başrol oyuncularından Billy Crystal üstlenmiştir.

  Film beklenenden yüksek bir gişe hasılatı kazanmasını oyuncuların performansına bağlanmaktadır. Filmde William Peterkin, Toni Basil, Generationals, Tchaikovsky, London Bus Stop, Billy Crystal, Outasight, Guns On The Roof ve Gyom gibi sanatçılara ait şarkılar kullanılmıştır.

  Gülmeye Hazırlanın

  Evde Curcuna: Parental Guidance konusu eski ve yeni neslin yaşadığı çarpışmayı anlatmaktadır. Artie Decker bir spor yorumcusudur. Bir gün kızı Alice ve damadı Phil iş gezisi için şehir dışına çıkmak zorunda kalır. Bu yüzden Artie ve eşi Diane'den çocuklarına bakmalarını isterler. Artie ve Diane 3 torununa bakmak için kızlarının evine gelir. Böylece kendilerini bir karmaşa içinde bulurlar. Teknolojiye çok bağlı olan bu 3 çocuk ile büyükanne ve büyükbabaları ne yapacaktır? Filmin de isminden anlaşıldığı gibi bu kuşakları evde curcuna beklemektedir. Çocuklarla nasıl baş edebileceklerini bir türlü bulamayan Artie ve Diane yeni çözümler aramaktadır. Bunun için birilerinden yardım istemeleri gerekmektedir. Filme Tony Hawk, Steve Levy ve Linda Cohn gibi isimler konuk olmaktadır.

  Filmde Yıldız Savaşları, Testere, Testere 6 ve Skyfall (James Bond) filmlerine gönderme yapılmaktadır.

  Evde Curcuna: Parental Guidance izleyenleri eğlenceli bir kapışma beklemektedir. Parental Guidance izlemek isteyenler Türkçe dublajlı veya altyazılı seçenekleri kullanabilirler. Film eleştirmenler tarafından pek beğenilmese de aile ile izlenebilecek komedi yapımlardan biri olmuştur. Fazla beğenilmeyen bir yapım olsa da gişelerden iyi bir hasılat elde etmiştir.
  Evde Curcuna: Parental Guidance 10.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  10.0
  ( Toplam 1 oy )

      5.8   218

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.