1. Ferdinand

  Ferdinand

  1080P Türkçe Dublaj

  Ferdinand filmi beyaz perdede yankı uyandırmadan önce, birçok kişi tarafından bilinen bir çocuk kitabının ürünüydü. Ancak sonrasında sinemaya da uyarlandı ve büyük bir başarı elde etti. Ferdinand izleyicileri filmin sadece çocuk filmi olduğunu düşünürlerse yanılırlar. Ferdinand bir animasyon filmi olmasa da, konusunun güzel olmasıyla her yaştan izleyicinin gönlünde taht kurdu.

  Ferdinand konusu ise şu şekilde anlatılabilir: Ferdinand full izle filmi dış görünüşünün aksine, oldukça uysal ve sevimli bir boğadır. Ancak bir gün, yaşadığı yerde bir yaratıkla karıştırılır ve yurdundan kovulur. Ferdinand’ın artık yeni yeri İspanya olmuştur. Kendini bir anda İspanya’da bulan Ferdinand’ın tek isteği, doğada huzurluca yaşamaktadır. Sevimli boğa sadece mutlu ve huzurlu olmak istese de onu bekleyen bazı engellere takılacaktır. Ferdinand filmi, önyargıları yıkmanın gerektiğine dair önemli hayat dersleri veriyor.

   

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Büyük Yıkım: Rampage


  Ferdinand filminin izleyicileri çoğunlukla çocuk olduğu için, Ferdinand Türkçe dublajlı izlenilebilen filmlerden biri. Filmin altyazılı seçeneği de bulunuyor. Filmde yer alan seslendirme sanatçıları, başka filmlerden tanıyor olabileceğiniz önemli oyuncular ve ses sanatçılarından oluşuyor. Ferdinand IMDB puanlamasında 6.7 alarak, animasyon filmlerinin de başarılı olabileceğini gözler önüne seriyor. Ferdinand izleyicilerinin yorumları çoğunlukla olumlu yönde. Ferdinand’ı seslendiren kişi ise, dövüş sporlarından tanıdık gelebilecek bir isim: John Cena. Ferdinand John Cena’nın başrolde yer aldığı bir animasyon filmi. John Cena dışında da önemli isimler filmin seslendirmesinde yer alıyor. Bu isimler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Carlos Saldanha: Screaming matador

  2. John Cena: Ferdinand

  3. Kate McKinnon: Lupe

  4. Gine Rodriguez: Una

  5. David Tennant: Angus

  6. Bobby Cannavale: Valentine’s father

  7. Anthony Anderson: Bones

  8. Gabriel Iglesias: Cuatro

  9. Miguel Angel Silvestre: El Primero

  10. Daveed Digs: Dos

  11. Jerrod Carmichael: Paco

  12. Flula Borg: Klaus

  13. Peyton Manning: Guapo


  Söz konusu seslendirme olunca, filmde emeği geçen birden fazla sanatçı oluyor. Ferdinand da bu tip filmlerden biri. Filmin konusu ve Ferdinand karakterinin yaratılışı ise bir çocuk kitabına dayanıyor. Munro Leaf tarafından yazılmış aynı adlı çocuk kitabından uyarlama olan film, sinemaya da animasyon olarak yansımış.

  Filmin yönetmen koltuğunda Carlos Saldanha oturuyor. Yönetmen aynı zamanda Screaming Matador rolünü de canlandıran isim olarak karşımıza çıkıyor. Filmin senaristliğinde ise birden çok isim yer alıyor. Bu isimler: Robert L. Baird, Tim Federle, Brad Copeland. Senaristlerin yanı sıra filmin orijinal fikrinde ise Munro Leaf yer alıyor. Munro Leaf, kitabın yazarı.

  Film müziklerinin besteciliğini ise John Powell üstlenmiş. 22 Aralık 2017 tarihinde Türkiye’de vizyona giren film, fantastik ve macera film kategorilerinde yer alıyor. Ferdinand 2017 yılında çıkış yapan bir film. Tüm bunların yanı sıra film başlı başına bir animasyon filmi. 1 saat 48 dakika süren filmde, dram, macera, heyecan ve komedi hemen hemen her sahnede yer alıyor. Film 296.1 milyon dolar hasılat elde ederek, başarısını izleyiciye de kanıtlamış durumda.

  Filmin kitabını da okumak isteyenler için, kitabın orijinal ismi The Story of Ferdinand. Ferdinand vermek istediği mesajlarla ve başarılı uyarlamasıyla, çocuklardan yetişkinlere birçok kitleye hitap eden bir film. Animasyon filmlerindeki en önemli unsur olan görüntü, Ferdinand filminde çok iyi ele alınmış. Filmin görüntü yönetmenliğini Renato Falcao üstlenmiş. Animasyon ve görsel efekt süpervizörü ise Kirk Garfield. Bu iki isim filmin animasyon filmleri dalında ayrıca bir başarı elde etmesinde özellikle etkili olmuş. Filmin yapımcılığını üstlenen 3 isim yer alıyor. Bunlar: Bruce Anderson, John C. Donkin ve Lori Farte.

   

  BU FİLMİ İZLEDİNİZ Mİ? Braven

  Ferdinand 9.2 / 10 4 kullanıcı oyu.
  9.2
  ( Toplam 4 oy )

      8.2   731

 1. Anlaması En Zor Senaryoya Sahip 5 Film
  Anlaması En Zor Senaryoya Sahip 5 Film Biz bu yazımızda 1990’dan günümüze kadar olan sürede yapılmış psikolojik konulu ve anlaşılması zor olan filmlerden 5 tanesini anlatacağız.
  Çocuklarınıza İzletmeniz Gereken 6 Animasyon
  Çocuklarınıza İzletmeniz Gereken 6 Animasyon Çocuklarınıza İzletmeniz Gereken 6 Animasyon filmi.
  Çocuklara Mutlaka İzletilmesi Gereken 5 Film
  Çocuklara Mutlaka İzletilmesi Gereken 5 Film Çocuklara Mutlaka İzletilmesi Gereken 5 Filmler nelerdir? Çocukların izlemesi gereken filmler arasında, animasyon filmlerinden yetişkin filmlerine kadar birçok örnek sayılabilir.
Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle