Tom Hanks’in En İyi 7 Filmi

Tom Hanks’in En İyi 7 Filmi

  Kasım 1, 2018

  197 Okunma

Kariyeri boyunca toplamda 2 adet Oscar sahibi olan Tom Hanks’in en iyi filmlerini sizler için bir araya getirdik.

Tom Hanks’in en iyi filmleri, uzun bir liste oluşturmaktadır. 80’li yılların başında başladığı oyunculuk kariyerinde kısa sürede yükselen Tom Hanks, bugüne kadar 70’den fazla filmde yer almıştır. Bu emsalsiz başarının yanında, her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden başarılı aktör, onlarca kült işe imza atmıştır. Kariyeri boyunca toplamda 2 adet Oscar sahibi olan Tom Hanks’in en iyi filmlerini sizler için bir araya getirdik.

Forrest Gump

Forrest Gump

Tom Hanks denilince çoğu kişinin aklına ilk gelen karakter Forrest Gump’tır. Forrest’ın sıra dışı hikâyesiyle bağ kurmamıza olanak sağlayan Tom Hanks, elde ettiği bu başarı ile Forrest Gump’ın efsane filmler arasına girmesini sağlamıştır. Herkesin altından kalkamayacağı, düşük I.Q. sahibi bir karakteri başarıyla canlandıran Hanks’ın en iyi filmlerinin başında kuşkusuz, Forrest Gump gelmektedir.

Yeşil Yol

Yeşil Yol

Oyunculuk alanındaki deneyimi arttıkça ortaya kusursuz işler çıkaran Tom Hanks’ın klasik halini alan bir diğer filmi Yeşil Yol’dur. Yeşil Yol, temelde bir hapishane görevlisi ile bir mahkûmun hikâyesini anlatmaktadır. Tom Hanks’in hapishane görevlisine hayat verdiği filmde görevi, idama mahkûm edilen tutsakları son yolculuğuna uğurlamaktır. Bir gün, Coffey adlı ilginç adamla tanışan hapishane görevlisinin hayatı değişecektir.

Terminal

Terminal

2004 yılında vizyona giren terminal, Tom Hanks’ın filmografisi için büyük öneme sahiptir. Başarılı oyucuyu, usta yönetmen Steven Spielberg ile tanıştıran Terminal, her anlamda izleyicilere şölen yaşatan bir filmdir.

Terminal, darbe sonucu New York havaalanında mahsur kalan Victor Navorski adlı vatandaşın hikâyesini anlatmaktadır. Bu durumda pasaportu geçersiz sayılan Victor, hem ülkesine dönme hem de, ülkeden gidebilme şansını kaybetmiştir. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan film, Tom Hanks’in ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gözler önüne seriyor.

Kaptan Phillips

Kaptan Phillips

Tom Hanks’in 2013 yılında vizyona giren filmi Kaptan Phillips, En İyi Film dâhil olmak üzere pek çok dalda Oscae’a aday gösterilmiştir. Bir Amerikan kargo gemisinin, Somali açıklarında korsan saldırısına uğramasını konu olan filmde Tom Hanks, geminin kaptanı Richard Phillips’i canlandırmaktadır. Kaptan Phillips, tayfasını kurtarabilmek için kendini rehine olarak feda eder. Bu sırada psikolojik açıdan da son derece yıpratıcı olaylar yaşayan Kaptan Phillips’in hikâyesi, Tom Hanks’in oynadığı filmler arasında ayrı bir yere sahiptir.

Sıkıysa Yakala

Sıkıysa Yakala

Tom Hanks’in 2003 yılında vizyona giren macera filmi Sıkıysa Yakala, aynı zamanda usta oyucuyu, Leonardo Dicaprio ile de bir araya getirmiştir. İki başarılı aktörün etkileyici performansları ile kusursuz bir sonuç ortaya çıkaran film, yayınlandığı dönemde onlarca ödüle layık bulunmuştur.

Sıkıysa yakala, bir suçlu ile hırslı bir ajanın kaçma kovalama hikâyesini ustaca beyaz perdeye taşır. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan film, Tom Hanks için de bir başarı kaynağıdır.

Saving Mr Banks

Saving Mr Banks

Gerçek bir süreci ele alan film, Tom Hanks’ın, yıllanmış oyunculuğu ile birleşerek kusursuz bir biyografi haline gelmiştir. 2013 yılında ileticiyle buluşan Savin Mr Banks filmi, ünlü sinemacı Walt Disney’in film yapma sürecini anlatmaktadır. Maary Poppins adlı filmin çıkış sürecini ve kamera arkasını izleyiciyle buluşturan film, Tom Hanks’ın ustalık eserlerinden biridir.

The Post

The Post

Tom Hanks’i Meryl Streep gibi efsane oyuncularla bir araya getiren film, aynı zamanda başarılı aktör Tom Hanks’in son filmlerinden biridir. Tom Hanks’in en iyi ve en yeni performanslarından birini canlandırdığı film, 2017 Akademi Ödüllerinde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Oscar adayı olmuştur. The Post, aynı zamanda ustaca oyuncunun, efsane yönetmen Steven Spielberg ile tekrar çalışma fırsatı bulduğu bir filmdir.

Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.