Unutulmaz 6 Aktris

Unutulmaz 6 Aktris

  Kasım 1, 2018

  209 Okunma

Audrey Hepburn’den Marilyn Monroe’ya birçok isim bu listede yer alabilir ancak daha ismi geçmesi gereken onlarca isim bulunur. Günümüzdeki başarılı oyuncular da ileride kendinden söz ettireceğine kesin gözüyle bakılan kişilerdir.

Hollywood’un unutulmaz kadın oyuncuları, yıllar geçmesine rağmen hala adından söz ettiren kişilerdir. Sarışından esmere, İtalyan’dan Amerikan’a kadar farklı kadınlar herkesin aklında yer edinmiştir. Bu isimlerden bazıları şu an hala hayattadır, bazıları ise çoktan hayata veda etmiştir. Ancak hepsinin ortak özelliği, yıllar geçse de unutulmuyor oluşlarıdır. Bazıları Oscar kazanmıştır, bazıları ise ödül kazanamasa da herkesin gönlünde taht kurmuştur. Audrey Hepburn’den Marilyn Monroe’ya birçok isim bu listede yer alabilir ancak daha ismi geçmesi gereken onlarca isim bulunur. Günümüzdeki başarılı oyuncular da ileride kendinden söz ettireceğine kesin gözüyle bakılan kişilerdir.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Unutulmaz aktrisler listeleri arasında her zaman bulunan isimlerden biri de Audrey Hepburn’dür. Sadeliğin güzellikle buluşması olarak tasvir edilir ve oyunculuğu da bir o kadar başarılıdır. Breakfast at the Tifanny isimli filmle üne kavuşan zarif oyuncu, 1993 yılında hayata veda etmiştir. Hala birçok kişinin hafızasında zarifliğiyle akıllarda kalan oyuncu, en iyi oyuncu Oscar’ı da almıştır.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Doğal sarışın olan ünlü oyuncu, kısacık ömrüne bir sürü başarı sığdırmıştır. Hem oyunculuğu hem de güzelliğiyle gündemde kalan Marilyn Monroe, genç yaşta hayata veda etmiştir. Filmlerinde genelde romantizm ve komedi ön plandaydı, komedi filmlerinde hep aptal sarışını canlandırırdı. Gelmiş geçmiş en iyi kadın oyuncular arasında gösterilen Marilyn Monroe, hala birçok sebepten kendini hatırlatmaya devam ediyor. Halen güzellik söz konusu olduğunda, sembol kişilerden biri olan Marilyn Monroe, çuval giysem yine güzel olurum iddiasını da kolaylıkla kanıtlamıştır.

Angelina Jolie

Angelina Jolie

Hollywood ve kadın oyuncu kelimeleri yan yana gelince akla gelen ilk isimlerden biri de Angelina Jolie oluyor. Sadece güzelliği ve oyunculuğuyla değil, yardım severliğiyle de tanınan Jolie, Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi. Çocuklarından 3 tanesi evlatlık olan Jolie ve Brad Pitt çiftinin, en beğenilen çiftler kategorisinde yer aldığını da söylemek gerek. 1 Oscar ve 3 Altın küre ödüllü Jolie, güzelliğinin yanında oyunculuğunun da başarısını kanıtlamış durumda. Her ne kadar evliliği ve magazin hayatıyla gündemden düşmese de, oyunculuğu ve yardımseverliği göz ardı edilmemesi gereken kişilerden biridir.

Grace Kelly

Grace Kelly

Kısa ömrüne dillere destan olaylar sığdıran Grace Kelly, Oscar ödülü de almasıyla oyunculuğundaki başarıyı kanıtlamıştır. Monako Prensi 3. Rainer ile evlenerek, Monaco Prensesi unvanını almıştır. 3 çocuğu olan oyuncu, prenses olmasıyla oyunculuğu bırakmak zorunda kalmıştır. Oyunculuğu çok seven ünlü oyuncu, kraliyet gereklerine uymak için oyunculuğu bırakmak zorunda kalmıştır. Bu seçimi onu zamanla mutsuz etse de, kimse hayatının arka perdesini bilememiştir.

Natalie Portman

Natalie Portman

Çocuk yaşlardan beri kamera karşısında olan ve birbirinden başarılı filmlere imza atan Portman, V For Vendetta, Leon, Star Wars gibi filmlerle ününe ün kattı. 2000’lerin Audrey Hepburn’ü benzetilmesi yapıldı. 1981 doğumlu oyuncu İsrail’de dünyaya gelmiştir. 2 çocuk sahibi Portman, genç yaşına birçok başarı sığdırmıştır. En iyi filmlerde başrolde olmasına alışık olduğumuz isimlerden olan Portman, en iyi kadın oyuncular listesinde her zaman bulunmuştur.

Nicole Kidman

Nicole Kidman

En çok kazanan kadın oyuncular arasında bulunan Kidman, Tom Cruise’la olan evliliği, güzelliği ve oyunculuğuyla her zaman gündemde olmayı başarmıştır. Avustralyalı oyuncu, aynı zamanda Oscar ödülü sahibidir. Honolulu’da doğan oyuncu, onlarca filmde yer almıştır ve bu filmlerin birçoğu başarılıdır. Korkuda komediye, dramdan aşka kadar birçok film türünde yer alan ünlü aktris, en çok para kazanan aktrisler arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.