Uzayı Konu Alan En İyi 6 Film

Uzayı Konu Alan En İyi 6 Film

  Kasım 1, 2018

  356 Okunma

En iyi uzay filmleri hangileridir diye sorulacak olursa uzay filmleri listesi tarandığında çıkan en iyi 6 sonuç şunlardır:

Uzay konulu filmler film severleri çok farklı dünyalara ulaştıran filmlerdir. Nitekim uzay keşfedilmeyi bekleyen bir yerdir. Uzay filmleri de bilim kurgu seven izleyicilerin en ilgi duyduğu film türlerinden biridir. Hem insanın ufkunu genişleten hem de izleyiciye görsel şölen sunan uzay temalı filmlerin en hayranlık uyandıranları aksiyon türünde olanlardır. Zira uzayda dostlar da vardır düşmanlar da… En iyi uzay filmleri hangileridir diye sorulacak olursa uzay filmleri listesi tarandığında çıkan en iyi 6 sonuç şunlardır:

Yaratık (Alien)

Yaratık (Alien)

IMDB puanı en yüksek uzay filmi olan Yaratık (Alien) filmi 10 üzerinden 8,5 puan alarak adını en başarılı filmler arasına yazdırmayı başarmıştır. Bilim kurgu ve korku temaları iç içedir. Neredeyse 40 yıllık bir serinin devamı niteliğindedir ve 2017 yapımıdır. İlki 1979 senesinde ABD ve İngiltere ortak yapımı olarak vizyona çıkarak ulaşılması zor bir başarıya imza atmıştı. Yaklaşık iki saat süren Yaratık (Alien), keşfedilmemiş bir bölgeyi keşfe çıkan ama beklenmedik bir manzara ile karşılaşan koloni gemisi Covenant’ı konu almaktadır. Bilim kurgu filmleri arasına adını başarıyla yazdırmış bir filmdir.

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy)

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy)

Bilim kurgu ve aksiyonun iç içe olduğu adeta bir görsel şölen olan Galaksinin Koruyucuları, ABD yapımıdır. Yönetmen koltuğunda James Gunn oturmaktadır. 2014 yılında vizyona girmiştir. Evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışanları durdurmaya çalışmak, uzay filmlerinin en çok ele alınan konularından biridir. Galaksinin Koruyucuları’nda da Ronan’ın küreyi ele geçirme amacının tüm evremi tehdit etmesi söz konusudur. Marvel sinema evreninin unutulmaz filmlerinden biridir.

Yenilmezler (Avengers)

Yenilmezler (Avengers)

Aksiyon, macera, bilim kurgu… Marvel’in en iyi filmlerinden biridir. Amerikan yapımı olan Yenilmezler, 2012’de 3 boyutlu olarak vizyona girmiştir. Demir Adam, Hulk, Thor, Hawkeye, Kaptan Amerika, Black Widow… Birlikte beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan düşmana karşı savaşırlar. Yenilmezler, en iyi uzaylı filmleri arasında son yıllarda adı en çok duyulan filmdir. IMDB puanı 10 üzerinden 8,1’dir.

Geliş (Arrival)

Geliş (Arrival)

Yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve’nin oturduğu Arrival’de Amy Adams, Jeremy Renner ve Forest Whitaker gibi başarılı oyuncular bulunur. 2016 ve Amerika yapımıdır. Yaklaşık iki saat süren Arrival, Amerika’ya gizemli bir uzay aracının inmesini konu almaktadır. Bu konuda üniversitede antik diller üzerine ders veren dilbilimdi Louise Banks devreye girer ve uzaylılarla iletişim kurmaya çalışır. Filmde izleyicilerin tüylerini ürperten gerilim sahneleri vardır. Uzaylıların ilginç mesajları anlaşılmaya çalışılırken bir yandan da dünyadaki ülkelerin bu uzay gemisine saldırma hazırlığı söz konusudur. Kısıtlı zamanları olan bilim insanlarının nefes kesici mücadelesi izlemeye değerdir.

Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow)

Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow)

IMDB puanı 7,9 olan film, en başarılı uzay filmleri arasında bulunur. Vizyona 2014’te girmiştir ve birçok uzay filmi gibi Amerikan yapımıdır. Uzaylıların dünyaya saldırması üzerine dünya üzerindeki orduların birleşmesini konu almaktadır. Kendisine intihar görevi verilen kumandan Bill Cage, öldürülür ve dirilip tekrar dünyaya gelir. Kendisini dirilip tekrar dünyaya geldiği bir zaman döngüsü içinde bulur, fakat her tekrar gelişinde daha da güçlenmektedir.

Serenity

Serenity

Dram ve gerilim türünde olan Serenity filminde Nathan Fillion, Gina Torres ve Alan Tudyk gibi başarılı oyuncular oynamaktadır. Yönetmen koltuğunda Joss Whedon oturmaktadır ve iki saate yakın sürmektedir. Filmin ismi, gezegen dışı bir göreve atanan geminin isminden gelmektedir. Geminin mürettebatlarının uzayda buldukları kişileri gemilerine almalarıyla başlayan hikâye ilginç bir düğüm ve çözümle izleyicilere dolu dolu bir uzay filmi tattırmaktadır.

Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle