Yasak Aşkı Konu Alan En İyi 6 Sinema Filmi

Yasak Aşkı Konu Alan En İyi 6 Sinema Filmi

  Kasım 4, 2018

  548 Okunma

İşte yasak aşkın büyüsüne kapılan çiftlerin farklı hikayelerini konu edinen 6 en iyi film!

Yasak aşk konulu filmler kimi zaman ihanetleri kimi zaman imkânsız aşkları konu alan; tutku, romantizm, aşk ve entrika ögelerini barındıran filmlerdir. Genel olarak ihanetleri konu aldığı düşünülse de aralarında öyle filmler yer alıyor ki aşkın farklı boyutlarını görmeyi mümkün hale getiriyor. İşte yasak aşkın büyüsüne kapılan çiftlerin farklı hikayelerini konu edinen 6 en iyi film!

American Beauty / Amerikan Güzeli

American Beauty / Amerikan Güzeli

1999 yapımı olan ve ülkemizde 18 Şubat 2000 tarihinde vizyona giren Amerikan Güzeli, dram dolu hikayesiyle dikkat çekiyor. Filmin yönetmen koltuğunda Sam Mendes oturuyor. Orta yaş bunalımının eşiğine gelmiş bir adamın, kızının arkadaşı olan ve henüz 16 yaşında olan Angela ile arasındaki yasak aşkı anlatmaktadır. IMDB puanı 8.4 olan film, 5 dalda Oscar ödülü kazanmıştır. Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch, Wes Bentley gibi isimlerin yer almaktadır.

Edward Scissorhands / Makas Eller

Edward Scissorhands / Makas Eller

Ülkemizde 14 Aralık 1990 yılında vizyona giren film; dram, fantastik ve romantik ögeler içermektedir. Tim Burton ’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrolünde Johnny Depp yer almaktadır. Johnny Depp’e Winona Ryder, Dianne Wiest, Alan Arkın, Anthony Michael Hall gibi isimler eşlik ediyor.

IMDB puanı 7.9 olan yapım, imkânsız aşk filmleri arasında belki de en fantastik hikâyeye sahip olanlardan biridir. Filmde mucidinin ölümü sonrasında elleri yerine uzun ve keskin metal parçaları kalan Edward’ın hikayesi konu edilmiştir. Hüzünlü bir Frankenstein hikayesi olan filmde, imkânsız aşk güzel bir şekilde anlatılmaktadır.

Bin-Jip / Boş Ev

Bin-Jip / Boş Ev

Bin-Jip / Boş Ev; 2004 yapımı olan ve ülkemizde 25 Mayıs 2005 tarihinde vizyona giren, Güney Kore ve Japonya ortak yapımı bir filmdir. IMDB puanı 8.1 olan yapım; dram, su ve romantik ögeler içermektedir. Başrollerini Jae Hee, Lee Seung-yeon ve Kwon Hyuk-ho’nun paylaştığı filmde yönetmen koltuğunda Kim Ki-duk oturuyor. En iyi ihanet filmleri arasında yer alan yapımın konusu da bir hayli dikkat çekici.

Filmde farklı yöntemleriyle başka insanların hayatına ortak olan ve kendine özel bir hayatı olmayan bir adam anlatılmaktadır. Tatile giden insanların evlerinde yaşayan ve bozulmuş ev aletlerini tamir ederek borcunu ödediğini düşünen tuhaf bir adamdır. Yine böyle bir misafirlikteyken evde yalnız olmadığını fark eder. Kocasından sürekli şiddet gören bir kadınla kocası ve tuhaf misafirlerinin sıra dışı hikayesi filmin konusunu oluşturmaktadır.

Titanic / Titanik

Titanic / Titanik

1997 yapımı olan Titanik, dünya çapında bir üne kavuşan ve en çok beğenilen filmler arasında yerini almış bir yapımdır. Tutkulu aşk filmleri listesinde belki de en başlarda yer alan Titanik, IMDB’den 7,8 puan almıştır. 20. Yüzyılın muhteşem rüyası olan ve gelmiş geçmiş en büyük gemi olan Titanik’te geçen bir yasak aşk hikayesi anlatılmaktadır. 1912’de batan ve büyük faciaya sebep olan Titanik gemisinin gerçek hikayesinden uyarlanmıştır. Film hem facia sırasında yaşanan olayları hem de gemi içerisinde yaşanan yasak bir aşkı anlatmaktadır.

Little Children / Tutku Oyunları

Little Children / Tutku Oyunları

Ülkemizde vizyon tarihi 12 Ocak 2007 olan film dram ögeleriyle dikkat çekmektedir. IMDB puanı 7.5 olan filmin başrollerini Kate Winslet ve Patrick Wilson paylaşmaktadır. Sıradan bir hayat içerisinde tutkularının esiri olan iki farklı insanın hikayesi anlatılmaktadır.

The English Patient / İngiliz Hasta

The English Patient / İngiliz Hasta

Romantik tutkulu aşk filmleri arasında en çok dikkat çekenlerden yapımlardan biridir. İngiliz Hasta filmi 1996 yapımıdır. Ülkemizde 21 Mart 1997 yılında vizyona girmiştir. Başrollerini Ralph Fiennes ve Juliette Binoche paylaşmaktadır. IMDB puanı 7.4 olan filmin yönetmenliğini Anthony Minghella yapmıştır. İkinci dünya savaşı sırasında uçak kazasında yaralanan bir asker ve ona bakan hemşirenin aşk hikayesi anlatılmaktadır.

Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle