1. Harry Potter ve Melez Prens: Harry Potter and the Half-Blood Prince

  Harry Potter ve Melez Prens: Harry Potter and the Half-Blood Prince

  1080P Türkçe Dublaj

  Harry Potter serisinin 6. filmi olan Harry Potter ve Melez Prens filmi, serinin şok etkisi yaratan filmlerinden biri haline gelmiştir. Harry Potter 6 olarak da anılmaktadır. Harry Potter ve Melez Prens Türkçe dublajlı olarak 17 Temmuz 2009 tarihinde vizyona girmiştir ve 2 saat 33 dakika sürmektedir. Filmin 250 milyon dolar gibi bütçe ile çekilirken gişelerde 934 milyon dolar hasılat elde edilmiştir. Bu da filmi çıktığı dönemde en çok gişe hasılatı yapan filmler listesinde 8. sıraya yerleştirmişti. Fakat film şu an aynı listede 48. sıradadır. İyi bir DVD satışı da elde eden filmin DVD'leri 7 Aralık 2009 tarihinden itibaren çıkmaya başlamıştı.

  Filmin yönetmenliğini bir önceki film olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nı da yöneten David Yates yönetmiştir. Senaryo ise J. K. Rowling'in kitabından uyarlanmıştır ve kendisine Steve Kloves de yardım etmiştir. Bu filmde de oyuncularda serinin diğer filmlerinde olduğu gibi değişiklikler olmamıştır.

  Harry Potter ve Melez Prens Başrol Oyuncuları 

  • Daniel Radcliffe - Harry Potter

  • Ruper Grint - Ron Weasley

  • Emma Watson - Hermione Granger

  • Michael Gambon - Album Dumbledore

  • Helena Bonham Carter - Bellatrix Lestrange

  • Jim Broadbent - Horace Slughorn

  • Robbie Coltrane - Rubeus Hagrid

  • Warwick Davis - Filius Flitwick

  • Tom Felton - Draco Malfoy

  • Alan Rickman - Severus Snape

  • Maggie Smith - Minerva McGonagall

  • Timothy Spall - Peter Pettigrew

  • David Thewlis - Remus Lupin

  • Julie Walters - Molly Weasley


  Harry Potter ve Melez Prens filmi biri Oscar olmak üzere 35 ödüle aday olmuştur ve bunlardan 8 tanesini kazanmıştır. Kazanılan ödüller: AFI Awards (Özel Ödül), Art Directors Guild (Görüntü), ASCAP Film and Television Music Awards (En İyi Gişe Filmi), MTV Movie + TV Awards (En İyi Kötü Adam), National Movie Awards (En İyi Aile Filmi), Phoenix Film Critics Society Awards (En İyi Uyarlama Aile Filmi), Rembrandt Awards (En İyi DVD) ve SFX Awards (En İyi Film) törenlerine ait ödüllerdir.

  Harry Potter ve Melez Prens filminin çekimlerine 24 Eylül 2007 tarihinde başlanılmış ve 17 Mayıs 2008 tarihinde bitirilmiştir. Çekim yeri olarak İrlanda ve İngiltere ülkeleri kullanılmıştır. Filmin müzikleri Nicholas Hooper tarafından yapılmıştır. Ayrıca filmde John Williams, Josh Powell, Robbie Coltrane ve Jim Broadbent gibi sanatçılara ait şarkılar da bulunmaktadır.

  Yeni Bir Maceraya Giriş

  Harry Potter ve Melez Prens konusunda yeni bir maceraya yani son maceraya hazırlık görülmektedir. Voldemort geri dönmüştür ve bu durumdan dolayı Harry tekrar seçilmiş kişi olarak betimlenmiştir. Hogwarts'taki derslerine devam eden Harry, Snape'in yerine gelen Slughorn'u daha fazla sevmiştir. Harry, Slughorn'un dolabından Melez Prens adlı bir kitap çalmaktadır. Bu kitap ile iksir denemeleri yapmaktadır. Fakat, artık Voldemort ile de karşı karşıya gelmeleri gerekmektedir. Dumbledore ile bir yola koyulmaktadır. Bu yolda onları neler beklemektedir?

  Harry Potter ve Melez Prens filminde Zor Ölüm, Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ve Sıkı Aynasızlar gibi filmlere göndermeler yapılmaktadır. Fil ile kitap arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

  Harry Potter ve Melez Prens izleyiciler tarafından sonu nedeniyle pek beğenilmemiştir. Kitap ile senaryo arasındaki bazı farklar da izleyicileri rahatsız etmiştir. Bununla beraber filmi beğenenlerin sayısı da fazladır. Böylece Harry Potter serisi filmleri sona yaklaşmak üzereydi. Bu filmden sonra Harry Potter'ın son macerası olan Ölüm Yadigarları'na başlanılacaktır.
  5.0
  ( Toplam 0 oy )

      7.6   208

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.