1. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II – Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II – Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II

  1080P Türkçe Dublaj

  Harry Potter serisi her yaştan insanın severek okuduğu ve izlediği eserlerden biri olmuştur. İlk filminden itibaren istenilen başarıyı yakalayan serinin son filmi de büyük ses getirdi. Bu filmin başlangıç kısmının anlatıldığı ilk bölüm olan Harry Potter Ölüm Yadigarları 1 filmi 2010 yılında vizyona girmiştir. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II Türkçe dublajlı seçeneği ile 13 Temmuz 2011 tarihinde vizyona girmişti. Toplam olarak 75 ülkede vizyona giren film toplam olarak 2 saat 10 dakika durmaktadır. Film büyük bir başarı elde etmiştir. 250 milyon dolar bütçe ile yapılan film 1,3 milyon dolarlık bir gişe hasılatı sağlamıştı. Bu gişe hasılatı onu döneminin gişede en yüksek başarıyı elde eden filmler arasında 3. sıraya yerleşmişti. Film şu anda en yüksek gişe hasılat sağlayan filmler listesinde 10. sırada yer almaktadır. Görüntü kalitesine özellikle önem verilen Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II HD izlenmesi gereken yapımlardan biridir.

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II'nin yönetmenliğini önceki üç Harry Potter filminin yönetmenliğini yapan David Yates yapmıştır. Senaryo ise J. K. Rowling'in aynı adlı kitaptan uyarlanmıştır.

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II başrol oyuncularında ise bir önceki filmlere göre bir değişim yaşanmamıştır. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II'nin kadrosu şu şekildedir:

  • Daniel Radcliffe - Harry Potter

  • Rupert Grint - Ron Weasley

  • Emma Watson - Hermione Granger

  • Helena Botham Carter - Bellatrix Lestrange

  • Robbie Coltrane - Rubeus Hagrid

  • Warwick Davis - Filius Flitwick

  • Tom Felton - Draco Malfoy

  • Ralph Fiennes - Lord Voldemort

  • Michael Gambon - Albus Dumbledore

  • Alan Rickman - Severus Snape

  • Bonny Wright - Ginny Weasley


  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II filmi birçok başarıya imza atmıştır ve bu başarılarını da ödüllerle taçlandırmıştır. Film 3 tanesi Oscar olmak üzere 91 ödüle aday olmuştur ve bu ödüller 45 tanesini kazanmıştır. Kazandığı ödüller arasında: BAFTA Awards, Screen Actors Guild Awards, Awards Circuit Community Awards, Empire Awards, Gold Derby Awards, Hollywood Film Awards ve daha birçok ödül bulunmaktadır. Filmin müzikleri Alexandre Desplat tarafından yapılmıştır ve bu albüm Grammy ödülüne aday olmuştu.

  Filmin çekimleri Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 ile aynı anda 19 Şubat 2009 ile 12 Haziran 2010 tarihleri arasında yapılmıştı. Çekim için İngiltere'deki Freshwater West, St. Pancras, Shepperton, Bedfordshire, Swinley Forest ve Leavesden gibi alanlar kullanılmıştır.

  Sonunda Kara Büyüden Kurtulabilecekler Mi?

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II konusu ile beraber Harry Potter serisini bir sona bağlamıştır. Harry Potter ve etrafındaki herkesin düşmanı olan Voldemort ile olan savaş bir önceki bölümde başlamıştı ve bu bölümde artık son bulacaktır. Acaba Harry Potter ve arkadaşları Voldemort'u yok edebilecek mi? Bu savaş sırasında iyi taraf kayıp verecek mi?

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II filminde Metropolis ile Yıldız Savaşları filmlerine göndermeler yapılmıştır.

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II izleyenleri memnun etmiştir fakat bir yandan da üzmüştür. Çünkü, Harry Potter serisi burada sona ermişti. Tatmin edici bir son yaşanmış olsa da 2001'de bu yana devam eden güzel bir seri son bulmuştu. Üzülen bu hayranları Harry Potter ile alakalı bir başka seri olan Fantastik Canavarlar serisinin başlayacak olması sevindirmişti.
  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm II – Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  9.0
  ( Toplam 1 oy )

      8.1   368

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle