1. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: Harry Potter and the Order of the Phoenix

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: Harry Potter and the Order of the Phoenix

  1080P Türkçe Dublaj

  Harry Potter'ın 5. filmi olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı 2007 yılında vizyona girmişti. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Türkçe dublajlı olarak Türkiye'de 10 Ağustos 2007 tarihinde vizyona girmiştir. Yaklaşık 65 ülkede vizyona giren film 2 saat 18 dakika sürmektedir. Harry Potter 5 olarak da anılan filmin yapımında 150 milyon dolar harcanmıştır. Film gişelerden yaklaşık olarak 940 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Çıktığı tarihte kazandığı bu gişe hasılatı onu en iyi gişe hasılatı yapan filmler listesinde 6. sıraya yerleştirmiştir. Film şu anda güncellenen en iyi gişe hasılatı yapan filmler listesinde 47. sıradadır. 48. sırada ise bir sonraki film olan Harry Potter ve Melez Prens filmi bulunmaktadır.

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminin yönetmenliğini David Yates yapmıştır. David Yates serinin kalan tüm filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştır. Filmin senaryosu J. K. Rowling'in kitaplarından uyarlanmıştır. Bu uyarlama Michael Goldenberg tarafından yapılmıştır. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı başrol oyuncuları ise şu şekildedir:

  • Daniel Radcliffe - Harry Potter

  • Ruper Grint - Ron Weasley

  • Emma Watson - Hermione Granger

  • Helena Bohem Carter - Bellatrix Lestrange

  • Robbie Coltrane - Rubeus Hagrid

  • Ralph Fiennes - lord Voldemort

  • Michael Gambon - Albus Dumbledore

  • Gary Oldman - Sirius Black

  • Alan Rickman - Severus Snape

  • Brendan Gleeson - Moody


  Hogwarts Yalnızlığı

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmi 2 tanesi BAFTA olmak üzere 42 ödüle aday olmuştur ve bu ödüllerin 14 tanesini kazanmıştır. Kazanılan ödüller arasında: AFI Awards (Özel Ödül), Art Director Guilde (Görüntü), ASCAP Film and Television Music Awards (En İyi Gişe Filmi), Empire Awards (En İyi Yönetmen), European Film Awards (Seyirci Ödülü), Golden Trailer Awards (En İyi TV Reklamı), Las Vegas Film Critics Society Awards (En İyi Sanat Yönetmeni), National Movie Awards (En İyi Aile Filmi, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu), People's Choice Awards (En İyi Dram Filmi), SyFy Portal Genre Awards (En İyi Kadın Oyuncu) ve Visual Effects Society Awards (En İyi Efekt) ödülleridir.

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminin çekimleri 2006 yılında başlamıştır. Çekim yeri olarak İngiltere ve İskoçya gibi ülkeler kullanılmıştır. Filmin müzikleri Nicholas Hooper ve John Williams tarafından yapılmıştır. Ayrıca filmde The Ordinary Boys ve Reactor sanatçılarına ait şarkılar da bulunmaktadır.

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Konusu

   Harry'nin yalnızlığı ile başlamaktadır. Ron ve Hermione yaz tatili için ailelerinin yanına gider. Harry teyzesi ile eniştesinin yanına döner. Yaz boyunca sadece iki mektup alır. Bu mektuplardan biri Hermione'den diğeri ise Ron'dandır. Harry Potter, teyzesi ve eniştesiyle kaldığı sırada ruh emicilerin saldırısına uğrar. Bu sırada Harry onları korumak için yapmaması gereken bir büyü olan Patronus büyüsünü yapar. Fakat, Dumbledore'un onu koruması için görevlendirdiği kişi Harry'i büyü yaparken görür. Bunun üzerine Harry Sihir Bakanlığı tarafındna duruşmaya çağrılır. Acaba Harry nasıl bir ceza alacaktır? Hogwarts'tan kovulacak mıdır? Zümrüdüanka Yoldaşları ile arasında ne olacaktır?

  Filmde Peter Pan, Şeytan, Yıldız Savaşları: Jedi'nin Dönüşü ve Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği gibi yapımlara göndermeler yapılmaktadır.

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı izleyenler tarafından serinin sevilen filmlerinden biri olarak seçilmiştir. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı altyazılı seçeneğiyle de izlenebilir. Filme ait altyazılar gerekli sitelerde bulunmaktadır.
  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: Harry Potter and the Order of the Phoenix 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  9.0
  ( Toplam 1 oy )

      7.6   381

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle