1. Mavi Korku: Deep Blue Sea

  Mavi Korku: Deep Blue Sea

  1080P Türkçe Dublaj

  Mavi Korku full Hd izle filmi ilk olarak 1999 yılında çıkan bir köpekbalığı temalı korku filmidir. 1999 yılında çıkan, orijinal adı Deep Blue Sea olan filmin başrollerinde Samuel L. Jackson, LL Cool J, Stellan Skarsgard, Thomas Jane ve Saffron Burrows gibi isimler yer almıştı ve film Renny Harlin tarafından yönetilmişti. Mavi Korku 2 ise 2018 yılında yayınlanmıştır. 2018 yılında vizyona giren Mavi Korku: Deep Blue Sea Türkçe dublajlı seçenekleriyle sinemalarımızda yer alamamıştır. Film Türkiye'de vizyona girmemiştir. Köpekbalığı filmi izlemek isteyenler için güzel bir film diyebiliriz. Mavi Korku filminin ikincisi sadece Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İngiltere ülkelerinde 2018 yılının Nisan ayında vizyona girmiştir. 1999 yılından farklı olarak Mavi Korku başrol oyuncularında da farklılıkla olmuştur.

  Mavi Korku Filminin Konusu:


  1999 yılında yayınlanan Mavi Korku filminde okyanusun ortasında bulunan bir araştırma enstitüsünde yapılan Alzheimer'a çözüm arama çalışmaları anlatılmaktaydı. Bu çözüm arayışı sırasında araştırmacılar bir köpekbalığını denek olarak kullanmaktadır. Fakat, denek olarak kullanılan köpekbalığı beklenmedik sonuçları da yanında getirmektedir.

  2018 yılında yayınlanan Mavi Korku konusu bakımından yine bilimsel araştırmaları içermektedir. Bir köpekbalığı uzmanı olan Misty Calhoun, ilaç firması sahibi olan Carl Durant tarafından araştırma enstitülerine davet edilmektedir. Bu davete Misty öğrencileri Daniel ve Leslie ile beraber gelmiştir. Carl Durant yaptıkları çalışmaları anlatmak için Misty'e bir örnek göstermek ister. Bu örnek için Carl, orada bulunan Aaron'ı köpekbalığı olan sulara atar. Köpekbalıkları Aaron'a saldıracakken Carl onları bir alet sayesinde durdurur ve balıklar geri çekilir. Carl aslında Misty'i sadece bu sistemi göstermek için çağırmamıştır. Carl'ın köpekbalıklarından biri olan Bella'nın hareketlerinde değişiklikler olduğunu farketmesi üzerine Misty'i çağırmıştır. Bella, son zamanlarda diğer köpekbalıklarından farklı olarak kullanılan sisteme cevap vermemektedir. Misty, bunun nedeni olarak Bella'nın gebe kaldığını öne sürmüştür. Carl bu fikre ihtimal vermemiştir. Bunun üzerine köpekbalığı Bella enstitüye getirilmiştir. Fakat, Bella havuza geri kaçıp çocuklarını doğurmuştur. Bella ve çocukları nasıl bir soruna yol açacaktır? Misty bu durumdan nasıl kurtulacaktır? Acaba köpekbalıkları özgür denizlerine kavuşabilecek midir? İşte köpekbalığı filmleri izlemeyi severler için güzel bir film.

   

  BU FİLMİ İZLEDİNİZ Mİ? Love, Simon


  Mavi Korku 2018 yapımı filmin oyuncuları şu şekildedir:

  • Danielle Savre - Misty Calhoun

  • Rob Mayes - Trent Slater

  • Michael Beach - Carl Durant

  • Nathan Lynn - Aaron Ellroy

  • Kim Syster - Leslie Kim

  • Jeremy Boado - Daniel Kim

  • Adrian Collins - Mike Shutello

  • Cameron Robertson - Josh Hooper

  • Darron Meyer - Craig Burns

  • Marc Hyland - Ruhengeri

  • Tamer Burjaq - Kwame


  Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan korku ve bilim kurgu türünde olan Deep Blue Sea filminin yönetmenliğini korku filmlerinin aranan yüzlerinden Darin Scott yapmıştır. Senaryosunu ise Duncan Kennedy, Donna Powers, Wayne Powers, Hans Rodinoff, Erik Patterson ve Jessica Scott üstlenmiştir.

  Mavi Korku'nun devam filminin geleceği haberi 2008 yılında verilmişti. Fakat, çekimlerine ancak 2017 yılında başlanılmıştır. Çekimlere 2017 yılının Haziran ayında Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde başlanılmıştır. 2018 yapımı bu film  toplam olarak 1 saat 34 dakika sürmektedir. Filmin müzikleri ise Sean Murry, Christopher M. Foster ve Hillary Thomas tarafından yapılmıştır.

  Film 15 yaş ve üzeri izleyicilere uygundur.

   

  BU FİLMİ SEVEBİLİRSİNİZ: Labirent: Son İsyan – Maze Runner: The Death Cure


  Köpekbalığı filmleri arasında önemli bir yere sahip olan Mavi Korku 1999 yılında büyük ses getirmişti. 2018 yılına ait Mavi Korku HD izleyenlerin sayısı azdır. Film, televizyon filmi kıvamında yapıldığı ve az yerde gösterime girdiği için bu sonuçlar normal olarak karşılanabilir. Film genel olarak çıkışını DVD veya BluRay olarak yapmıştır. Deep Blue Sea Türkçe dublaj izleme seçeneğini de bu medyalar aracılığıyla sağlayabilirsiniz.
  Mavi Korku: Deep Blue Sea 10.0 / 10 2 kullanıcı oyu.
  10.0
  ( Toplam 2 oy )

      4.2   511

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde yayınlanan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli sosyal paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Hak sahipleri videoların kaldırılması için iletişim talebinde bulunabilirler.