Scarlet Johansson Kimdir? Hayatı, Filmleri

Scarlett Johansson’ın hayatının oyunculuk evresine girmesi oldukça küçük bir yaşta başlamıştır. Scarlet Johansson biyografisinde birden fazla film yer alır. Oyunculuk kariyerine çok küçük yaşta başlayan Scarlet Johansson, geçmişinde birçok başarılı film barındırmaktadır. Özellikle son zamanlarda, aksiyon filmleriyle beraber yıldızı parlamaktadır. Scarlet Johansson, sadece aksiyon filmlerinde değil, aşk filmlerinde de oldukça başarılı oyunculuklar sergilemiştir. 22 Kasım 1984’te New York’ta doğan Scarlet Johansson’ın babası Danimarkalı, annesi Polonyalı’dır. 4 tane kardeşi olan Scarlet Johansson, 2002 yılında New York Manhattan’da bulunan Professional Children’s School’dan mezun olmuştur. Sophistry oyunuyla tiyatro sahnesine adım atan Scarlet Johansson, 1994 yapımlı North adlı filmde oyunculuğa başlamıştır. Ancak asıl ününe The Horse Whisperer adlı filmle ulaşmıştır. Bu yıldan sonra şöhret basamaklarını hızlıca çıkacaktır. 2003 yılında başrolde yer aldığı Lost In Translation filmiyle, Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü için Altın Küre’ye aday olmuştur.

Scarlet Johansson Filmleri

Scarlet Johansson filmleri içerisinde birbirinden farklı türde yapımlar yer alır. En iyi filmlerin hazırlandığı listelerde, Scarlet Johansson’ın filmlerine de rastlamak mümkündür. Scarlet Johansson’ın yer aldığı filmlerden en çok sevilenleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Mission: Impossible III
 2. The Black Dahlia
 3. The Island
 4. Girl with a Pearl Earring
 5. Lost in Translation
 6. Ghost World
 7. My Brother the Pig
 8. The Horse Whisperer
 9. Home Alone 3
 10. Fall
 11. Lucy
 12. Avengers
 13. Vicky, Cristina Barcelona

Bu filmlerin birçoğu, çeşitli festivallerde ödüllendirilmiştir. Scarlet Johansson’ın yıldızı, The Horse Whisperer ile parlamış olsa da, ardından Altın Küre’ye aday gösterilmesiyle birçok filmin yıldızı olmaya hak kazanmıştır.

Scarlet Johansson Ve Aldığı Ödüller

Scarlet Johansson’ın aldığı ödüller, usta oyunculuğunu kanıtlar niteliktedir. Genç yaşta birçok ödüle aday gösterilerek, kısa sürede tanınmıştır. Tanınmasının tek sebebi oyunculuğu da değildir. Birçok dergi tarafından yaşayan en seksi kadın seçilmiştir. Güzelliği ve oyunculuğu bir araya gelince, birçok film için aranan yüz haline gelmiştir. Scarlet Johansson IMDB puanlamasında da birçok eleştirmen tarafından beğenilerek olumlu sonuçlar almıştır. Scarlet Johansson’ın aldığı ödüllerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 1. 2004 Lost In Translation BAFTA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
 2. 2013 Yenilmezler En İyi Dövüş Sahnesi Dalında Mtv Ödülü
 3. 2008 Vicky, Cristina Barcelona Gotham Bağımsız Film En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
 4. 2001 Amerikan Rapsodi Genç Artist Dalında En İyi Genç Kadın Oyuncu Ödülü
 5. 2003 Lost In Translation Venedik Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Bu ödüllerin yanı sıra, mankenlik deneyimiyle de ön plana çıkmıştır. Birçok konuda yeteneği bulunan oyuncunun, başarılarla dolu bir kariyer geçmişi vardır.

Scarlet Johansson Özel Hayatı

Derek Peter, Benicio Del Toro, Jared Leto, Justin Timberlake, Josh Harnett gibi birçok ünlü isimle adı anılan Scarlet Johansson, medyada hiçbir zaman ilişkileriyle gündeme gelmek istemediğini belirtmiştir. Tek eşliliğin insan doğasına aykırı olduğunu düşünen Scarlet Johansson, bu söyleminin aksine yenik düşerek 27 Eylül 2008 Ryan Reynolds ile evlenmiştir. Ancak bu evlilik 2011 Ocak ayında, Ryan Reynold’ın Blake Lively ile ilişki yaşaması sonucunda bitmiştir.

FHM dergisi ve daha birçok dergi, Scarlet Johansson’ı yaşayan en seksi kadın seçmiştir. 2006 yılında Reebok reklam yüzü olan Scarlet Johansson, 2005 yılında da Louis Vuitton ile anlaşma yapmıştı. 2006 Şubat ayında Keira Knightley ile birlikte çıplak poz vermiştir.

Scarlet Johansson Kimdir? Hayatı, Filmleri Resimleri
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle