Will Smith Kimdir? Hayatı, Filmleri

Will Smith hayatı sadece oyunculuk kariyerinden ibaret değildir. Hem müzik hem de oyunculuk dünyasında adını altın harflerle kazıtan biridir. Will Smith, 25 Eylül 1968’de Philadelphia, Pennsylvania’da dünyaya gelmiştir. Annesi okul yönetimindeydi, babası ise buzdolabı şirketi sahibiydi. Anne ve babası, Will 13 yaşındayken boşandı. Will Smith, derslerinde her zaman başarılıydı. Ünlü oyuncunun MIT’den burs almasına rağmen gitmek istemeyişi bu durumu kanıtlar niteliktedir. Her zaman müziğe ilgi duyan Will Smith, bu kariyerinde başarısını Grammy alarak kanıtlamıştır. Ancak aktörlük yönü her zaman daha çok bilinmektedir. Will Smith filmleri, hemen hemen her türü içermektedir. En çok bilinen filmleri, Siyah Giyen Adamlar ve Ben Efsaneyim’dir. Ancak bu filmler dışında da başarılı birçok filmi vardır. Will Smith yaşını gizlemeyi iyi beceren insanlardan biri. İlerleyen yaşına rağmen, birçok filmde etkin bir şekilde rol almaya devam etmektedir.

Will Smith Filmleri

Will Smith filmleri, Hollywood dünyasında başarılı filmler olarak anılmaktadır. Hemen hemen her film eleştirmeni, Will Smith’in oyunculuğunu beğenmektedir. Filmlerde özellikle aksiyon konusu yer aldığında, Will Smith çok daha fazla beğenilmektedir. Ali filminde, Muhammed Ali’yi canlandıran Will Smith, bu filmle de birçok kişinin hafızasına kazınmıştır. 90lı yıllardan bu yana birçok projede yer alan Will Smith, birçok prestijli ödüle de layık görülmüştür. Will Smith’in en beğenilen filmleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Bad Boys
 2. Independence Day
 3. Enemy Of The State
 4. Ali
 5. Men In Black 1-2-3
 6. I, Robot
 7. Hitch
 8. Pursuit Of Happiness
 9. I Am Legend
 10. Hancock
 11. Seven Pounds
 12. Focus
 13. Concussion
 14. Suicide Squad
 15. Bright

Bu filmler dışında birçok projede de yer alan Will Smith IMDB puanlamasında da her zaman başarılı sonuçlar almıştır.

Will Smith Aldığı Ödüller

Will Smith’in aldığı ödüller, başarılı oyunculuğunu kanıtlar niteliktedir. Will Smith eşi ve çocuklarıyla beraber, oldukça renkli bir hayat yaşamaktadır. Oğlu ve kızı da şov dünyasında şimdiden yerlerini almıştır. Will Smith sadece filmleriyle değil, yaptığı şarkılarla da ödüller almıştır. En prestijli müzik ödülü olan Grammy’e sahip olan Will Smith, birçok film ödülüne de layık görülmüştür. Bu ödüllerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 1. 2007 The Pursuit of Happyness En iyi Erkek Oyuncu Oscarı
 2. 2002 Ali En İyi Erkek Oyuncu Oscarı
 3. 2016 Concussion En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü
 4. 2007 The Pursuit of Happyness En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü
 5. 2002 Ali En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü

Bu film ödüllerinin yanı sıra birçok şarkısı için Grammy ödülü de almıştır. Will Smith’in oğluyla yer aldığı film ise IMDB eleştirmenlerince beğenilmemiştir.

Will Smith’in Özel Hayatı

Hem müzikte hem de filmde bu denli iyi olan bir kişi, başarılı bir özel hayata da sahip oluyor. Hayatı boyunca iki evlilik yapmış olan Smith, 3 çocuk sahibidir. İlk evliliğini, 1992 yılında Terry Smith ile yapmıştır. Bu evlilikten sonra 1997 yılında ikinci evliliğini yapmıştır. İlk çocuğu Terry Smith’tendir. İkinci evliliğinden olan çocukları Jaden Smith ve Willow Smith’tir. Jaden Smith oyunculuk, Willo Smith şarkıcılık yapmaktadır. Will Smith, başarılı kariyeri sayesinde her sene zenginler listesinde yer almaktadır. Başarılı bir kariyer hayatı ve mutlu aile hayatıyla özenilecek bir yaşama sahiptir. Will Smith’in en çok ilgilendiği konu dinlerdir.

Will Smith Kimdir? Hayatı, Filmleri Resimleri
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle