1. Winchester: Gizemli Ev

  Winchester: Gizemli Ev

  1080P Türkçe Dublaj

  Gizemli Ev 2018 yapımı bir filmdir. Ünlü tüfek şirketi Winchester’in mirasçısı olan Sarah Winchester’i konu almaktadır. Gerçek olaylardan esinlenilmiş bir filmdir. Winchester Gizem Evi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde olan San Jose şehrinde bulunmaktadır. 44 dönümlük bir araziye yayılan devasa bir yapıdır ve birçok gizli geçidi vardır. Hala açıklanamayan sırları bulunan bu Gizemli Ev’in hikâyesi filme aktarılmıştır. Filmin yönetmenleri ve senaristleri Michael Spierig ve Peter Spierig’tir. Film, gerilim ve korku temalıdır. Gerilim, korku ve gizem seven izleyiciler için oldukça keyifli bir filmdir. 1 saat 40 dakika süren Winchester Gizemli Ev IMDB 10 üzerinden 5,4 puan almıştır.

  Winchester Gizemli Ev Konusu

  Ailesinin lanetli olduğuna inanan Sarah Winchester’in ölen ailesinin ruhlarının kendisini takip ettiğini düşünerek söz konusu malikaneyi inşa ettirir. Her gün sürekli olarak eve yeni odalar ekletir. Çünkü bir medyum Saraha Winchester’a hiç bitmeyecek bir eve ruhların giremeyeceğini söylemesi ile böyle bir durum ortaya çıkmıştır. Eşini kaybetmiş Sarah Winchester, filmde, gösteriş merakı sonucunda değil, Winchester tüfekleriyle öldürülmüş kişilerin ruhlarını hapsetme isteği sonucunda bu inşaatı yaptırmıştır. Çünkü bu ruhların intikam için döndüğüne inanmaktadır. Üstelik eve çok güçlü bir ruh daha dadanmıştır…

  Sarah Winchester, kapısına on üç çivi çakılmış odalarda ruhları sakladığını iddia eder. Doktor Eric Price da Winchester malikanesini yerinde gözlemlemek üzere gelir. Sarah, doktora ruhların gerçekliğini ispat etmek zorundadır, aksi halde akli dengesinin bozuk olduğu raporlanacaktır. Bu rapor sonucunda Winchester hissedarlığından çıkarılacağı için Dr. Price evdeki gizemi çözmelidir.

  Filme konu olan otuz sekiz yıl boyunca durmaksızın devam eden inşaat, Ortaçağ’da infaz edilen Winchester’ların hayaletinin yaşadığı düşünülen alan üzerindedir. Çıkmaz sokaklar, labirentler, karmaşık odalar ve ilginç şekilde boş duvarlara açılan kapılar Sarah Winchester’ın hayaletlerin kafasını karıştırmak için inşa ettiği düşünülür. Sarah Winchester bir plan yaparak evine yeğenini ve doktor Eric Price’ı davet eder. Gerilimler de bundan sonra başlar… Hayaletler Winchester’larla hesaplarını görürken gerilim ve korku tavan yapıyor. Ani ses ve görüntülerden korkan izleyiciler battaniyelerini hazır etmeliler…

  Kostüm ve mekân tasarımı film eleştirmenleri tarafından çok beğenilmiştir. Perili ev filmlerinin başat filmi sayılmaktadır. Zira izleyiciler korku filmlerinde hep aynı konuların işleniyor olmasından şikâyetçidir. Korku türünde hep aynı temalar işlenirken, Winchester Gizemli Ev’de kostümlerin, mekânın farklılığı ve konusu itibariyle korku severlerin ilgisini çekmiştir. Filmdeki oyunculuk fazla övülmemiş olsa bile bu eksiklik tasarımlarla kapatılmıştır.

  Winchester Gizemli Ev Başrol Oyuncuları

  • Helen Mirren (rolü: Sarah Winchester)

  • Jason Clarke (rolü: Dr. Eric Price)

  • Sarah Snook (rolü: Marion Winchester)

  • Eamon Farren (rolü: Ben Block)

  • Angus Sampson (rolü: Foreman John Hansen)

  • Tyler Coppin (rolü: Arthur Gates)

  • Laura Brent (rolü: Ruby Price)

  • Finn Scicluna – O’Prey (Henry Winchester)


  Diğer Winchester Gizemli Ev Oyuncuları

  • Emm Wiseman (rolü: Nancy Miller)

  • Alice Chaston (rolü: Clara)

  • Xavier Gouault (rolü: Policeman – Ghost)

  • Jeff Lipary (rolü: Carpenter)

  • Marcus Orelias (rolü: Carpenter)

  • Homero Lopez (rolü: Carpenter)

  • Dawayne Jordan (rolü: Butler / Carpenter)

  • Jeffrey W. Jenkins (rolü: Footman)


  Sitemizden Winchester Gizemli Ev fragman seçeneği ile tanıtımı izlenebilir. Ayrıca Winchester Gizemli Ev izle ve Winchester Gizemli Ev altyazılı izle seçenekleri ile birlikte Winchester Gizemli Ev Türkçe dublajlı olarak da sitemizden keyifle izlenebilmektedir.
  Winchester: Gizemli Ev 9.7 / 10 5 kullanıcı oyu.
  9.7
  ( Toplam 5 oy )

      5.8   452

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Full HD Film izle - Film izle - 2019 Filmleri - Türkçe Dublaj Film izle - Türkçe Altyazılı Film izle